Mateusz Ligocki z gratulacjami dla Kamila Stocha po zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni prosto z gościńca „Amon” w Jaworkach

Mateusz Ligocki przyjechał do Jaworek, aby nabrać energii przed tegorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Pjongczang.

 

6 stycznia jest świętem Objawienia Pańskiego, potocznie nazywanym świętem Trzech Króli. Obchody święta Trzech Króli mają uczcić pojawienie się i obecność Boga w historii człowieka.

Dzień ten szczególnie zapadnie Polakom w pamięć za sprawą Kamila Stocha. Stoch odniósł zwycięstwo w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Radość potęgował fakt, że po 16 latach Sven Hannawald doczekał się współrekordzisty Polaka. Gratulacje płynęły ze wszystkich stron, również z Jaworek. Mateusz Ligocki i Kamil Stoch znają się ze studiów. Są absolwentami Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Snowboardzista Mateusz Ligocki również  6 stycznia objawił się w Jaworkach, przyjechał aby nabrać energii przed tegorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Pjongczang.  Bezpośrednio po zwycięstwie Kamila w Turnieju Czterech Skoczni złożył  mu serdeczne gratulacje.

Zobaczcie gratulacje Mateusza Ligockiego prosto ze Szczawnicy!

Warto dodać, że pochodzi ze wsi Ząb, która jest najwyżej położoną miejscowością w Polsce (910-1020 m n.p.m.), analogicznie do jego osiągnięć. Stoch odniósł zwycięstwo w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Radość potęgował fakt, że po 16 latach Sven Hannawald doczekał się współrekordzisty Polaka. Cztery zwycięstwa w jednym Turnieju Czterech Skoczni zapisały Kamila na kartach historii sportu.