Sylwester pod gwiazdami

Toastami i pokazem sztucznych ogni: tak się wita Nowy Rok w Szczawnicy

Jak zawsze szampańska zabawa i to całkowicie bezpłatnie

Dla przypomnienia w  2014 i 2015 roku wystąpił zespół „Ephemeral” stworzony przez uczestników kółka muzycznego prowadzonego przy szczawnickim ośrodku kultury, wykonujący pełną energii muzykę metalową, cechującą się zarówno melodycznymi jak i mocnymi, rytmicznymi riffami, z dobrze osadzonym basem i perkusją.

Ponadto zgromadzeni pod dolną Stacją Kolei Linowej Palenica uczestnicy imprezy plenerowej bawili się z DJ Adamem Szyllem w rytm największych przebojów ostatnich lat.

Gwiazdą tego wyjątkowego wieczoru był zespół „Słowiany” z Krakowa grający muzykę folkową – Łuku Karpackiego, w tym specjalnie ukraińską i łemkowską w wersji rockowej. Grupa została założona przez małżeństwo przybyłe do Polski z Ukrainy, absolwentów Akademii Muzycznej, Iryny i Oleksandra Draczów. Obecnie zespół liczy siedem osób, śpiewających i grających na akordeonie, gitarze elektrycznej, skrzypcach, basie i bębnach. Zespół pokazał się na szerokim forum występując w 8 edycji talent show Must Be The Music oraz w Szczawnicy podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Kultur Górskich: Łemków Rusnaków i Górali.

  • Życzenia noworoczne, poprzedzające pokaz stycznych ogni, złożył prowadzący imprezę Piotr Gąsienica – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

    „Sylwester pod gwiazdami” ma już swoich stałych zwolenników. Spora ich część to młodzież, studenci, ale nie brakuje też osób dorosłych, którzy do Szczawnicy przyjeżdżają z różnych stron Polski i z zagranicy.

  • Organizatorem imprezy plenerowej jest Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy
  • Kolejną z możliwości jest spędzenie zabawy w niezapomnianej Muzycznej Owczarni w Jaworkach przy muzyce na żywo , klubie jazzowym gdzie koncertują znakomici artyści min. Hanna Banaszak,  Nigel Kennedy, Oddział Zamknięty, Bracia Cugowscy.
  • W Jaworczańskiej remizie co roku organizowana jest niedroga miejscowa zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki i smacznym posiłku
  • Sylwester pod gwiazdami  w Szczawnicy to kolejna propozycja . Białe szaleństwo na stoku połączone z doskonałą zabawą na dole. Takie atrakcje czekają na tych, którzy w Sylwestra wybiorą się do Szczawnicy. Impreza pod Palenicą startuje o godzinie 20. Na początek dyskoteka w  zeszłym roku gościem  wieczoru był Tomasz Szczepaniak z zespołu PECTUS. O północy oczywiście sztuczne ognie i życzenia.